The Ordinary, Bomonti

Instagram reklamında gördüğüm ve karlı bir cuma akşamı deneme fırsatı bulduğum The Ordinary, çiçeği burnunda bir restoran. Pizzasının iddialı olduğunu düşündüğüm ve müdavimi olabileceğim her yerde yaptığım gibi en klasik tat olan margaritadan başladım ve standart bir pizzada nasıl bir deneyim sunduklarını denemek istedim. Açık mutfak olduğu için hazırlanışını ve taş fırındaki ateşi izlemek çok keyifliydi.

Pizzanın boyu oldukça ideal, ne küçük ne de çok büyük. Üstelik hafif dolgulu kenarlar, taş fırında yapıldığını bir kez daha hatırlatıyor. Pizza yeterince iyi fakat en iyilerden mi? Emin değilim. Bence restoranın verdiği histen ötürü ilk anda mutlu oluyorsunuz ancak sonrasında daha iyilerini yediğiniz aklınıza geliyor.

Yemek sonrası double espresso içerek kahvelerine de şans vermek istedim. Çekirdekleri Kronotrop olduğu için o konuda da alışık olmadığım bir deneyim sunmadı.

Uğultulu bir ortam olmasından ötürü fazla vakit geçiremesem de iyi bir pizza yediğim için mutlu ayrıldım.

Aylar sonra güncelleme: daha oturur oturmaz su açtıkları için bunu ikram sanıyorsunuz ancak ödeme kısmında anlıyorsunuz. Bu basit numarayı yapması bence çok ayıp. Pizzaları hâlâ iyi.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *