onuronal

İstanbul Coffee Festival, 2022

Önceki seneler bir şekilde fırsat yaratıp gidemediğim kahve festivaline bu sene fırsat yaratıp gidebildim. Doğrusu pek de ilgimi çekmeyen bir festivaldi zira kitle ve markaları üç aşağı beş yukarı tahmin edebiliyordum. Kahve konusunda abartı denecek bir gurme arayışım yok fakat iyi kahve yapan birkaç yer biliyorum ve genelde oraların müdavimi olmaya başlıyorum. İlişkilerimiz ise çoğunlukla çok uzun yıllar sürüyor.

Festival alanına girerken gördüğüm kalabalık, daha ilk dakikada modumu düşürmeye yetti. Zira kalabalık öyle bir boyuttaydı ki içeride adım atmak zorlaşıyor, kahve denemek için uzun kuyruklar beklemek gerekiyordu. Daha o dakikada çıkmayı düşünmüştüm ancak biraz dolanıp oyalanarak kalabalığın erimesini beklemek istedim. Mediamarkt, Nescafe gibi bence alakasız markaların festival alanında yarattığı kuyruklar nedeniyle küçük standlar da zor erişilebilir durumdaydı.

Bir başka problem ise tadım yapmak için şans verdiğim bazı noktalarda kahvelerin ne zaman çekildiği ve yapıldığı belli değildi. Termostan kahve alıp denemek böyle bir festival için bence anlamsız. Çoğu noktada espresso denemek mümkün bile değildi, filtreyi yapıp geçmişlerdi.

Bir daha gider miyim pek emin değilim. Ayrıca Küçükçiftlik, bence bu tür bir organizasyon için yeterince büyük bir açık alan değil.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *