Nick Cave & The Bad Seeds, Ağustos 2022

Nick, Konserin sonlarına doğru bulunduğumuz platforma kadar geldi.

Dört sene aranın ardından Nick Cave & The Bad Seeds, 21 Ağustos 2022’de Parkorman’daydı. Küçükçiftlik’teki konser belki de o zamana kadar gittiğim en iyi konserken dün akşamki konser, onun da üzerine koyarak benim için en özel konserlerden birisi oldu diyebilirim. Nick sahnede öyle devleşiyor, seyirciye öyle karışıyor ki tarif edebilmek gerçekten mümkün değil. Müziğini sevseniz de sevmeseniz de en az bir kere tanık olmanızı önerebilirim. Enerjisi, heyecanı her zamanki gibi oldukça yüksekti.

Gülşah Turgut‘un performansını da izlemek için konsere neredeyse üç saat öncesinde gidecektik ancak geçirdiğim operasyonun etkileri bazen kendini hatırlatıyor. Konseri riske atmamak adına biraz geç gittik ve çok beklemeden de konser başladı. Bu sebeple ön grup deneyimini de kaçırmış olduk.

Biletleri sahne önü almıştık ancak girişte yaşanan bir karışıklık nedeniyle kendimizi bir anda özel platform bileklikleriyle ve ikram kokteyllerle bulduk. Platform diğer alanlardan biraz yüksek olduğu için Beste’nin görüşü daha rahat olur sanıyordum ancak yine görmekte problem yaşadığı anlar oldu. Ben yine rahattım tabii ki.

Konser başından sonuna muhteşemdi. Orta noktasına doğru yerimizden ayrılmak ve biraz gerilere çekilmek durumunda kaldık. Eğer yerimizde kalsaydık muhtemelen Nick’in bacaklarından tutup dengede durmasını sağlayacak ekipten birileri de biz olacaktık. Zira bulunduğumuz platforma kadar geldi ve son performanslarını burada gerçekleştirdi.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *