Lego Ideas, The Office

Lego Ideas, Lego kullanıcılarının yolladığı setlerin oylamaya sunulup, belirli bir oy limitini geçtiği takdirde seri üretime geçirildiği sistemin adı. 2011-2015 tarihleri arasında Lego Cuusoo olarak adlandırılmış bu girişimde tasarımcılar yarattıkları Lego setlerini diğer kullanıcıların beğenisine sunuyor ve 10 bin oy / beğeni barajını geçen tasarımlar üretilmek üzere değerlendirilmeye başlanıyor. Tasarımcılar, tasarımları üretildiği zaman bazı haklara sahip oluyor ve satılan ürün başına komisyon kazanma hakkına sahip oluyorlar.

World’s Best Boss

1164 parçadan oluşan The Office seti, 30 cm genişliğe sahip ve Michael’ın odasını ayrıca sergileme imkanı sunuyor. Sürgülü bir şekilde yapılan oda istenirse birleştirilerek tek parça şeklinde de sergilenebiliyor. Her ne kadar mutfak tarafı ve devamı olmasa da, Toby, Kelly gibi karakterlere de yer veriliyor. Ayrıca Oscar, Kevin ve Angela ile Meredith-Creed ikilisinin de bulunduğu alanlar sette yer almıyor; fakat bu karakterler de sette bulunuyor.

World Best Boss kupası, Jim’in Pam’e hazırladığı romantik yılbaşı hediyesi, içi anılarla dolu çaydanlık, Dwight’ın jöle içerisine yerleştirilmiş zımbası gibi birbirinden güzel detayların bulunduğu set, yapım aşamasında her bir anıyı yeniden canlandırıyor. Üstelik Dwight’ın gizli silahları tıpkı dizide olduğu gibi her yerde…

15 karakter ve aksesuarlarını içeren sette Andy yer almıyor. Lego, Twitter hesabında bunun nedeninin Andy’nin öfke yönetimi programında olmasını gerekçe göstermiş.

2099 liraya satışa çıkan setin stokları çok hızlı tükendiği için al satçı birisinden biraz daha yüksek bir tutara satın almak durumunda kaldım. On ayrı poşetle ayrıştırılmış parçalar, yaklaşık yarım gün süren bir eforla birleştiriliyor ve bu muhteşem set ortaya çıkıyor.

Seti yapmaya Michael’ın odasından başlıyoruz. Devamında Pam’in masası ile Angela, Oscar, Kevin üçlüsünü ayıran duvar ve arkasındaki dolaplarla devam ediyoruz. Normalde Angela’nın kedisi için soldaki dolap gösterilmiş ancak ben bir şekilde çekmeceye sığdırdım. Bu arada Pam’in sandalyesi, diğerlerinin sandalyesinden biraz daha alçak kalıyor. Bu detayın atlanmaması benim çok hoşuma gitti.

Pam’in köşesinin ardından Jim ve Dwight’ın masalarını yapıyoruz. Bu dakikalarda sürekli olarak Dwight’ın, Jim’i Michael’a şikayet etmek için bağırışları kulaklarımızda çınlanıyor. Tabii ki Jim’in Dwight taklidi de aklımıza geliyor.

Sonrasında ise toplantı odası, Phyllis ile Stanley’in oturduğu bölümü tamamlıyoruz. Burada Ryan’ın da masası yer alıyor ve set tamamlanıyor. Michael ile toplantı odası arasındaki duvarda Andy’nin yumruğunu açtığı delik, Pam’in Office binasını çizdiği resim gibi detaylar bu aşamada dikkatleri çekiyor.

Canlandırdığımız bazı sahnelere ait fotoğrafları aşağıya bırakıyorum. Eğer The Office evreni size hitap ediyorsa ve tekrar tekrar izlemekten asla sıkılmıyorsanız; bu seti sergileyebilecek bir yeriniz de varsa mutlaka almalısınız.


Comments

One response to “Lego Ideas, The Office”

  1. […] önce yazısını yazdığım The Office Lego Seti‘nden sonra bu yazıda sizlere Porsche 911 seti hakkında detaylar paylaşacağım. Bu set […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *