onuronal

Gasto, Nişantaşı

Henüz yalnızca kahvaltısını deneme fırsatı bulduğum Gasto, masaya sunduğu her üründe iyi lezzet sunuyor. Her ne kadar iki kişi için kahvaltısının fazla olduğunu düşünsem de yaptığımız dört kişilik bir ziyarette sofranın hakkını verdiğimizi düşündüm. Ziyaret için beklememek adına rezervasyon yapmayı tavsiye ederim. Zira az masa var ve oturanlar uzun zaman geçirdiği için bekleme süreleri uzayabilir.

Şarküteri tabağında sürk, ezine, ceviz ve yaban mersinli top tulum, isli Çerkez, eski kaşar peynirlerinin yanında globe üzüm, yeşillikler, avokado, pastırma ve füme kaburga geliyor. Beraberinde ise muhammara, taze otlu krem peyniri, baharatlı otlu tereyağ, çıtır kabak reçeli, süt reçeli, bal, kaymak, tahin, zeytinler, streçella, peynirli sucuk, sahanda yumurta, paçanga böreği, simit gibi ürünler geliyor.

Paçanga böreği baklava hamurundan olduğu için çıtır çıtır geliyor ve gerçekten daha fazlası olsa yenir dedirtiyor. Önden gelen limonata lezzet olarak oldukça iyi bir tat sunuyor fakat olmasa da olur diyeceğim bir ürün. Benim her ne kadar aram olmasa da pankek de sunuluyor. Bir termos çay da menüye dâhil ancak nedense çay konusunda daha iyi bir deneyim/çözüm beklerdim. Termosta çay niyeyse öğrenci işi kahvaltı mekanlarında kalması gereken bir çözümmüş gibi geliyor.

İki kişi gittiğimizde menüye dahil olmasına rağmen çok yediğimiz ve yerimiz olmadığı için Türk Kahvesi’ni içmemiştik. Bu gidişimizde içelim istedik ancak menüyü dört kişiye sundukları için bunu dahil edemeyeceklerini bildirdiler. Bence servis ücreti alınan ve çok da ucuz fiyat skalası olmayan bir yer için bu çok şık bir hareket değil. En azından iki adet dahil edilen kahveyi sunup diğer ikisini ücretiyle sunabilirlerdi. Bu gibi küçük detaylarda kaybolmayan işletme yok gibi bir şey. Neyse ki lezzet anlamında iyi bir deneyim sunduğu için görmezden gelip kalkıp Spada’da kahve içmeye geçtik.

Kişisel görüşüm iki kişi için çok büyük bir menü olduğu yönünde. Eğer devamında bir planınız yoksa ve illa da denemek istiyorsanız kalan ürünleri paket yaptırıp götürün veya dört kişi gelerek deneyimleyin derim.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *