Formula 1: Yeni Çağın İlk Yarışı

Kaynak: Formula 1 Resmi Web Sitesi

Bugün, son şampiyonluğunu 2007’de Kimi ile kazanmış Ferrari, sporu takip eden herkesi heyecanlandıracak bir sonuç yakaladı. Testlerde, serbest antrenmanlarında ve sıralamalarda şahlanan at adeta uçuyordu. Herkes Mercedes’in hız sakladığını, sıralamalarda tüm kozunu göstereceğini düşünürken aslında izlediklerimizin tamamen gerçek olduğunu anlamamız çok uzun sürmedi. Leclerc birinci, Sainz ise ikinci olarak yarışı noktalamıştı. Kırmızılar soğuma turunda yan yana giderek Essere Ferrari ruhunu bir kez daha yaşattı.

Red Bull’un iki pilotla birlikte yarış dışı kalması ile birlikte Hamilton podyumda bir şekilde kendisine yer buldu. Ferrari’nin şu anki bıraktığı izlenim açık ara şampiyon olacakmış hissi yaratsa da son yıllarda yaşattığı hayal kırıklıkları beni makul hayaller kurmaya itiyor. Sezon ortasında veya sonlara gelindiğinde kırmızıları bugünkü gibi görmeyi çok istemekle birlikte, tereddütlerim her zaman için olacak gibi duruyor.

Kırmızıları yukarıda görmek her zaman için Formula 1 izleyicisini mutlu ediyor. İzleyicisinin yaş grubuna göre zihinlerinde bazı hatıraları canlandırıyor ve duygulandırıyor. Çünkü Ferrari Formula 1, Formula 1 ise Ferrari demektir. Umarım sezon boyunca yalnızca iki takım ve pilotun değil, birçok takım ve pilotun dahil olduğu bir mücadele izleriz.

Max ve Leclerc’in mücadelesi yeni başlamıyor.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *