Drive Smart with Me

2022’nin sonlarına doğru bütçemi zorlamayacak bir araba alma hedefini gerçekleştirdim. Yaklaşık bir sene kadar araçsız kaldığım ve her market dönüşü dik sayılabilecek bir yokuşu tırmanırken kendimi küfrederken bulduğum için ayağımı yerden kesecek herhangi bir aracın bizim için önemi oldukça yüksekti.

Araç tercihim Smart Forfour oldu. Bu kararı verirken piyasada çok daha fazla tercih edilen araçları da değerlendirdim ancak Smart Roadster’ı olan arkadaşımın da biraz etkisiyle kendimi Forfour için noterdeyken buldum.

2005 model olmasına rağmen fena sayılmayacak bir kondüsyondaydı. 80 binli kilometreleri daha yeni atmaya başlamış, çok büyük kazalar yaşamamış, biraz bakımla gençlik yıllarına dönebilecek hâldeydi.

Bu araçla ilgili bir blog kategorisi oluşturup yavaş yavaş yaptığım gelişmeleri paylaşacaktım. Sonrasında Roadster’ı olan arkadaşım ile bir web sitesi açmak ve hem o araç ile ilgili hem de kendi aracımla ilgili gelişmeleri oradan paylaşmayı, ayrıca bir Smart Forumu yaratmayı hedefledik.

Zira o, benden çok daha önce Smart sahibi olmuştu ve işe çoktan koyulmuştu. Radyosunun pin kodunu çözmek, yürüyen takımdaki parçaları değiştirmek, kozmetik kusurları gidermek gibi…

Hayalimiz ve hedefimiz bu gelişmeleri paylaşmak, diğer Smart sahiplerinin de faydalanabileceği bir platform oluşturmak yönünde. Yaptığımız gelişmeleri video ve fotoğraflarla destekleyerek güzel bir kaynak oluşturabiliriz diye düşünüyoruz.

Henüz tasarım aşamasında olan Drive Smart with Me, yayınlanmaya hazır hâle geldiği zaman buradan ayrıca bir gönderi hazırlayacağım.

Beklemede kalın…


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *