Baby Green, Maslak

Maslak 42’de yer alan Baby Green, A new way of eating mottosuyla ve sakin iç mekan tasarımıyla güzel bir lezzet deneyimi sunuyor. Her ne kadar ürünlerin lezzeti ve tazeliğinin istikrarı hakkında olumsuz yorumlar almış olsa da deneyimlediğim her seferinde ortalama üstü tazelik ve lezzet sunmayı başardı.

Maslak gibi sağlıklı beslenme alternatiflerinin görece az olduğu bir yerde buna erişebilmenin bir bedeli olarak pahalı fiyatları belki de kabul edilebilir. Temel bir salata çeşidinin üzerine malzeme ve soslar ekleyerek bence büyük bir salata tabağına erişiyorsunuz. Hatta öylesine büyük ki bir sonraki ziyaretimde muhtemelen bir sipariş alıp iki porsiyona böldürebilirim. Zira büyük bir hamburger yedikten sonra gelen şişlik hissi burada da geliyor. Sadece onun sağlıklı versiyonunu yaşamış oluyorsunuz.

Eleştirebileceğim tek yönü servis tabağının karton, çatal bıçağın ise plastik olması. Pandemi nedeniyle mi bu yöntemi seçiyorlar emin değilim ancak bana dostlar alışverişte görsünden fazlasını hissettirmiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *