Ibrahim Maalouf, Mayıs 2024

Konser 25 Mayıs tarihinde Harbiye Açıkhava’da gerçekleşti. Geçen seneki konser gibi bu konser de aslında çıkacak olan albümün tanıtımı kapsamında olduğu için eski parçalardan ziyade yeni parçalar icra edildi. Yoğun ısrar nedeniyle ekibi sahneden ayrıldıktan sonra True Sorry ve Harmandalı da çaldı. Seyirci ile etkileşim bir önceki konserden daha fazlaydı ve seyirci de Maalouf’un konuşmalarına katılmak isteyince bazı parçalar arasında iş stand-up’a döndü.

Konser, T.O.M.A (Michel Ange’nin Trompetleri) projesi kapsamında gerçekleştirildi. İlk iki parça ile hızlı girip sonrasında yer yer durgun yer yer hareketli diğer parçalar ile konser tamamlandı. Özellikle oğlunun evden ayrılmasıyla ilgili yaptığı konuşma ve sonrasında Gazze ve Beyrutlu çocuklar için herkesten telefonlarının flaş ışıklarını yakmasını isteyerek eşlik etmesini istemesi oldukça dokunaklıydı. Aynı tarihte hemen aşağı taraftaki Küçükçiftlik Park’ta gerçekleştirilen Scorpions konserine de atıfta bulundu ve izleyenleri güldürdü.

Bir önceki konsere nazaran bu konserde çok daha fazla duygulandım ve etkilendim. Önceki albümü ilk başlarda çok etkileyici gelmese de zaman içinde tamamını defalarca dinledim ve belki de zamanla sevdim ancak bu albüm daha şimdiden tekrar tekrar dinlenesi hissettiriyor. Özellikle bazı parçalardaki sololar tüylerimi diken diken etti ve gözlerim yaşardı. Katıldığımız en güzel konserlerden birisini daha baştan sona keyifle takip ettik. Enstrümanı ile büyüleyen ve büyüyen nadir insanlardan birisi ve onu canlı izleyebildiğimiz için çok şanslı hissediyorum, albümü sabırsızlıkla bekliyorum.

Bu yazıyı yazdığım gün itibariyle albüm henüz yayınlanmadı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *